Powered by Travelbox

• ОБЕРIТЬ ЛОКАЦІЮ •

Блакитні Озера
Блакитні Озера
Щурове
Щурове
Оскільське водосховище
Оскільське водосховище
Крива Лука
Туристичне село Крива Лука
Зоопарк в Ямполi
Страусина ферма та контактний зоопарк в Ямполi
Екологiчна стежка у Ямполi
Екологiчна стежка й дендропарк в Ямпільському лісництвi
Озеро Ломоносівське
Озеро Ломоносівське в Лиманi
Собор Святих Петра та Павла
Собор Святих Петра та Павла
Лиманський музей
Лиманський краєзнавчий музей
Крейдова Флора
Заповідник «Крейдова Флора»
Сіверський Донець
Річка Сіверський Донець
Иконка менюИконка меню
Иконка менюИконка меню

Імерсивна подорож "Лиманщина" створено на замовлення Лиманської ОТГ.

Для вiдгукiв, зауважень, спiвпрацi звертайтеся на e-mail:
travelbox.vr@gmail.com

ЗАКРИТИ

Лиманський народний краєзнавчий музей.

Влучний античний афоризм каже: «Все стирається з часом, але саме час, завдяки пам'яті, стає нестаріючим». Переконатися в правоті цих мудрих слів нескладно - просто побувайте в Лиманському народному краєзнавчому музеї.

Лиманський краєзнавчий музей

Лиманський краєзнавчий музей був заснований у 1995 році, але його основою стали матеріали з народного музею, який створив у 1960-х рр. відомий краєзнавець Яків Якович Кириченко, котрий був його зберігачем. Музей розташований у приміщеннях колишньої середньої школи №4 м. Лиману.

У семи залах музею розмістилися: «Візитна картка Лиману», «Відомі люди Лиманщини», «Природні особливості краю», «Давня історія», «Історія розвитку суспільства – етнографія», «Залізниця – наша гордість», «Наші земляки – учасники і герої Другої світової війни та війни сучасної». Доповнює експозицію музею виставкова зала, де постійно готуються та оновлюються різноманітні експозиції.

Наразі в музеї розробляється проект переробки всіх існуючих залів в інтерактивні живі платформи.

Адреса музея: Донецька область, м. Лиман, вулиця Привокзальна, б. 25.

Телефон: +38(06261) 6-30-50

Час роботи: щодня з 8.00 до 16.30 (субота до 15.00)
Неділя, понеділок - вихідні,

Вартість відвідування (вхідний квиток та екскурсія):
- Дорослі - 6 грн.
- Діти до 16 років - 3 грн.
- Екскурсія для групи до 9 осіб - 50 грн/група; для групи від 10 осіб - безкоштовно.

Лиманский краєзнавчий музей на карті Google.

Детальніше про музей дивіться тут.

Озеро Ломоносівське у мiстi Лиман.

Ломоносівське озеро повністю рукотворне та наповнюється з підземних джерел чистою водою. Воно з'явилося в 1969 році, коли для видобутку піску на промислові потреби було вирито котлован. Справою керував Віктор Ломоносов - тодішній керівник Краснолиманського відділення доріг. Котлован був викопаний і незабаром наповнився водою, утворивши невелику водойму. На честь Віктора Ломоносова місцеві це мiсце так і назвали – «Озеро Ломоносівське».

Озеро Ломоносівське, фото 1 фото © Алексiй Роменскiй

У порівнянні зі своїми «старшими братами» – Блакитними озерами – воно зовсім маленьке. Але, як кажуть місцеві жителі, справжня перлина рiдного мiста.

Ломоносівське озеро - одне з найулюбленіших місць релаксу для відпочиваючих. Воно має все для комфортного відпочинку: прозору джерельну воду, тихе шепотіння дерев навкруги, світлий м’який пісок. Територія озера облагороджена лавками та навісами від сонця. Крім того, Ломоносівське озеро дуже зручно розташоване – в самому Лимані.

Озеро Ломоносівське, фото 2 фото © My city Liman

Слід зазначити, що місцеві жителі дуже люблять свою маленьку перлину. На пляжі майже цілий рік проходять постійні свята та фести, челенджі та зібрання. Лиманці стежать за чистотою навкруги озера і декілька разів у році збираються, щоб добровільно очистити територію від бруду чи просто облагородити.

А крім того, Ломоносівське озеро – найромантичніший закуток Лиману. Його води чули безліч зізнань у коханні та пропозицій створити сім’ю. Адже його природа торкається самої душі людини.

Озеро Ломоносівське на карті Google.

Заповідник «Крейдова Флора».

Увага! Заповідник «Крейдова флора» не є туристичним об'єктом. Екскурсії не проводяться, оскільки він функціонує тільки з природоохоронною та науково-дослідною цілями. Вiдвiдування заповiдника без супроводу його працiвникiв КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО!

Заповідник Крейдова Флора, фото 1 фото © Сергiй Лиманський

Заповідник «Крейдова флора» є відділенням Українського степового природного заповідника НАН України. Вiн розташований на правому крутому березі річки Сіверський Донець неподалік від Лимана.

Заповідник Крейдова Флора, фото 1 фото © Сергiй Лиманський

Заповідник «Крейдова флора» — єдина ділянка в Україні, де взяті під охорону природні бори з сосною крейдяною, а також це унікальне з точки зору ботаніки місце. Тут охороняються рослини, які зустрічаються тільки на крейдяних відшаруваннях і ростуть разом із рослинами гірських, хвойних і широколистяних лісів.

Заповідник Крейдова Флора, фото 1 фото © Дмитро Балховiтiн

Особливістю Крейдової флори є сильно пересічена місцевість і велика кількість крейдових схилів, розрізаних ярами, що спадають до Сіверського Дінця. Все це створює надзвичайно різноманітні умови для багатьох видів флори і фауни і формує надзвичайно яскраві краєвиди.

Заповідник Крейдова Флора, фото 1 фото © Сергiй Орлiк

Деякі види рослин та тварин занесені до Червоної книги України та Європи.

Заповідник Крейдова Флора, фото 1 фото © Сергiй Лиманський

Подивитися пейзажі заповідника в будь-який час року можна на сторінці Сергія Лиманського — завідувача відділенням "Крейдова флора".

Туристичне село Крива Лука.

Крива Лука, фото 1

Крива Лука - мальовниче село в Лиманській ОТГ - набула за останні роки популярності, чим завдячує, окрім вдалого географічного розташування і традиційній гостинності, успішному поєднанню ініціативності переселенців та бажанню мешканців долучитися до розвитку туристичної привабливості свого села. Розвивається і позиціонує себе як осередок екотуризму, постійно доповнюючи асортимент послуг.

Крива Лука, фото 2

Для активного відпочинку облаштовано наметовий кемпінг, розроблено веломаршрути та туристичні стежки для організованих піших походів, пропонуються сплави річкою Сіверський Донець різної складності.

Крива Лука, фото 3

Для культурних та подієвих заходів, проведення майстер-класів та фестивалів облаштовано локацію "Етнодвір".

Крива Лука, фото 4

У будинку культури села представлена колекція мінералів та скам'янілостей "Природна спадщина: геологічний розріз", яка знайомить з багатим геологічним минулим регіону.

Детальніше про Криву Луку дивіться тут.

Туристичне село Крива Лука на карті Google.

Оскільське водосховище.

Будівництво самого водосховища почалося ще в 1957 році, а наповнення його водою скінчилося лише у весняну повінь 1959 року. Ідея створення водосховища полягала в тому, щоб наповнити канал Сіверський Донець у літню пору року для постачання Донбасу прісною водою.

Оскільське водосховище, фото 3

Утім, на водосховищі збереглися просто дивовижні місця: величні листяні ліси і степи на крейдяних виходах, оксамитові заплави і луги.

Слід зазначити, що на Оскільське водосховище тягнуться любителі тихого сімейного відпочинку, адже на його берегах розташовані туристичнi бази та готелі, які пропонують відпочинок на будь-який статок і смак. Відпочиваючих приваблюють чисті пляжі та тиха, тепла, повільна вода водосховища. Також на Осколі популярний відпочинок у наметах і кемпінгах.

Оскільське водосховище, фото 3

Крім того, Оскільське водосховище – своєрідна рибальська мекка. На його береги цілий рік, незважаючи на сезони, їдуть з усіх областей України не просто порибалити, тут часто відбуваються різноманітні чемпіонати з риболовлі. Також завжди можна зловити риби на юшку чи поїхати додому не з порожніми руками.

Оскільське водосховище, фото 3

У водоймі водяться краснопірка, карась, сазан, верховодка (уклейка), зустрічаються бичок, піскар, синець, білоочка (клепець, белоглазка) й інші водні жителі, характерні для даних місць. Завдяки багатій кормовій базі, риба в водосховищі досягає трофейних розмірів.

Багато туристів приїздять до Оскільського водосховища на новорічні та різдвяні свята. Адже тут вам запропонують тихий зимовий відпочинок. Майже всі бази тепло обігріваються узимку. При базах та готелях працюють бари та ресторани, де можна покуштувати смачня, майже домашні страви. Тому відпочинок тут, як зимова казка – тихий величний ліс, яскраво-білий сніг та водосховище, що спить під товстезною кригою льоду.

Оскольське водосховище на карті Google.

Річка Сіверський Донець.

Якщо роздумувати над тим, які місця в Лиманському районі самі величні та красиві, то, без сумніву, береги Сіверського Дінця займають у цьому списку почесне перше місце.

Сіверський Донець, фото 1 фото © Дмитро Балховiтiн

Береги Сіверського Дінця відрізняються один від одного, як день від ночі. Лівий - пологий, з болотами, старицями, озерами і заливними лугами, а правий - порослий лісами скелястий велетень.

Сіверський Донець, фото 2 фото © Дмитро Балховiтiн

Живиться ця дивовижна річка на 2/3 снігом і на третину джерельною водою, тому Сіверський Донець - завжди різний від сезону до сезону. Але, вцілому, спокійний і величний. Картину доповнюють абрикосові дерева, прозорі джерела, затишні піщані пляжі, які ваблять своєю чистотою і дозволяють, як ніде більше, почути голос чистої живої незайманої природи.

Саме на берегах Сіверського Дінця розташовані популярні у місцевих жителів та туристів зони активного відпочинку, бази, піщані пляжі.

Сіверський Донець, фото 3 фото © Сергiй Орлик

Мальовничий і повноводний Сіверський Донець вважається найкрасивішою річкою Східної Європи. Довжиною він майже дорівнює німецькому Рейну. Популярність здобув у піших, велосипедних і байдаркових туристів завдяки маршрутам, прокладеним по його плесу і берегах.

Сіверський Донець, фото 4 фото © Сергiй Орлик

Ці місця також дуже привабливі для роздумів і творчості. Сюди за натхненням їдуть художники, поети, митці.

Собор Святих Петра та Павла в Лиманi.

Собор Святих Петра та Павла, фото 1 фото © Генадій Лень

У 1767 році була заснована слобода Лиман на березі озера з однойменною назвою. Одним зі свідків та очевидців далеких подій у цих місцях був і залишається храм апостолів Петра і Павла. Храм пережив дві світові війни, важкі роки гонінь на Церкву від радянської влади, а зараз має статус Собору.

Собор Святих Петра та Павла, фото 2 фото © Володимир Мешков

У 2008 році була проведена реставрація Петропавлівського храму. Побудована та освячена хрестильня, встановлено дубовий іконостас. Храм прикрашений художнім куванням, а дерев'яні різьблені двері є точною копією брами давньої церкви апостолів Петра і Павла в Карлових Варах. До храму ведуть нові сходинки, впорядковано прилеглу територія. До 150-ї річниці у ньому був зроблений розпис в академічному стилі.

У Соборі діють бібліотека та недільна школа. Після богослужінь силами храму організовуються благодійні трапези для знедолених.

Собор Святих Петра та Павла на карті Google.

Курортна зона вiдпочинку Щурове.

Багата Лиманщина прекрасними місцями для відпочинку. Одним з таких місць є Щурове — село в Лиманській міській територіальній громаді Донецької області, яке зручно розташоване на берегах Сіверського Донцю в мальовничому лісі. Тож не дивно, що саме сюди протягом усього року тягнуться не лише місцеві жителі, а й гості зі всієї областi.

Щурове, фото 1

Взимку сюди їдуть, щоб в теплих кімнатах баз відпочинку насолодитися тишею, та прогулянками величним лісом. Восени Щурове атакують шукачів грибів: таких грибних місць, як тут, немає в усій Донеччині. Крім того, береги Сіверського Дінця у Щуровому славляться серед рибалок, адже щорічно річку зариблюють молодняком. У будь-яку пору року тут можна зустріти чоловіка з вудкою.

Щурове, фото 2 фото © Aleksander Lukich

Літній сезон в Щуровому – найцікавіший. На всій довжині берегової лінії Сіверського Дінця розкинулися бази відпочинку, які приймають відвідувачів увесь рік. Щурове має багато як безкоштовних, так і добре обладнаних пляжів.

Щурове, фото 3

Відпочиваючі з радістю катаються на катері вздовж узбережжя Сіверського Донця. Також до їх послуг багато катамаранів за символічною платнею.

Слід зазначити, що в Щуровому все літо проходять різноманітні спортивні змагання: це і чемпіонати області з пляжного волейболу, і туристичні збори, і змагання зі спортивного орієнтування та багато інших.

Сіверський Донець в Щурово фото © Дмитро Балховiтiн

Але найголовніше в цих місцях - дивовижно чисте повітря, лic та Сіверський Донець, які раді зустріти вас будь-якої пори року.

Щурове на карті Google.

Страусина ферма та контактний зоопарк в Ямполi.

Контактний зоопарк, фото 1

Лиманська страусина ферма, що знаходиться в селищі Ямпіль, - це єдиний екзотичний зоопарк на території Донецької області. Місцева природа якнайкраще підійшла для комфортного життя красивих довгоногих африканських птахів. Крім страусів, на фермі можна побачити коней, поні, вовків і ведмедів.

Страусина ферма в Ямполi, фото 2

Відвідувачам ферми-зоопарку дозволено торкатися до тварин, що викликає неймовірне захоплення у маленьких гостей. Головним сувеніром, без якого жоден відвідувач не покидає ферми, є справжнє страусине яйце або його шкаралупа з малюнком.

Контактний зоопарк в Ямполi, фото 3

На фермі-зоопарку багата різноманітність тварин і птахів, від верблюдів і диких кабанів до павичів і лебедів. На території є сувенірна крамниця. Гостям не доведеться відриватися від цікавого проведення часу в колі екзотичних тварин, бо в їх розпорядженні є кафе, де можна скуштувати страви з яєць та м’яса страусів.

Страусина ферма в Ямполi, фото 4

Для дітей-сиріт, людей з обмеженими можливостями, переселенців - вхід безкоштовний. Ямпільська страусина ферма прагне подарувати незабутні відчуття і залишити яскравий слід у пам'яті своїх гостей, тому дбає про їхній настрій.

Контактний зоопарк в Ямполi, фото 5

У зоопарку панує чистота і затишок. Тварини доглянуті й неагресивні. Вони подарують масу радості, як дітям, так і дорослим.

Страусина ферма та контактний зоопарк на карті Google.

Екологiчна стежка й дендропарк в Ямпільському лісництвi.

Ямпільське лісництво знаходиться на кордоні з Луганською областю, на площі 7619 гектарів соснових, дубових і вільхових насаджень. Саме тут відвідувачі можуть познайомитися з лісовим господарством Донеччини.

Екологiчна стежка в Ямполi, фото 1

Уздовж облаштованого екомаршруту «Лісове намисто» розташовано близько тридцяти інформаційних стендів, які розповідають про правила поведінки в лісі, отруйні і їстівні ягоди, а також подають туристам історичні факти про ці території.

Крім того, на шляху екостежки є дендропарк «Мелодія лісу», де біля кожного насадження стоїть табличка з інформацією про рослину. Вздовж екомаршруту збудовані альтанки для відпочинку, поставлені лавки.

Екологiчна стежка в Ямполi, фото 2

Візитна картка Ямпільського лісництва - лісове озеро, де гостей зустрічають качки, лебеді і інші птахи, які чекають гостинців від відвідувачів. Тут також можна покататися на човні або катамарані.

Дендропарк в Ямполi, фото 1 фото © greentour.dn.ua

Одна з найцікавіших локацій - поромна переправа на «Острів Кохання», де величезні дерева досягають 20-метрової висоти. Казкового і загадкового природного колориту додає річка Жеребець, ліва притока Сіверського Донця. Ця рукотворна краса з близько 200 видів різних рослин, фонтанів та штучних водойм є улюбленим місцем відпочинку туристів.

Дендропарк в Ямполi, фото 2 фото © greentour.dn.ua

Діти будуть у захопленні від казкового будиночка Баби-Яги. Також на території розташований дитячий майданчик і місцевий зоопарк, де відвідувачі зможуть подивитися на лам, кенгуру або більш звичну сільськогосподарську живність - свиней і коней.

Час перебування на території не обмежений, тому оздоровчі прогулянки дендропарком можуть тривати весь день.

Екологiчна стежка й дендропарк на карті Google.

Детальніше про екостежку й дендропарк дивіться тут.

Блакитні Озера.

Блакитні Озера, фото 1 фото © Дмитро Iванов

Дивовижно красиві Блакитні озера розташовані в 5-ти кілометрах від Щурового Лиманського району Донецької області, і є мальовничим місцем Донеччини. Колись на місці озер були рукотворні кар'єри для видобутку піску, які потім заповнилися джерельною водою. Назва говорить сама за себе: колір води у всіх озерах блакитний, іноді зі зеленуватим відливом.

Блакитні Озера, фото 2 фото © Сергій Марущак

На озерах туриста чекають дивовижні піщані схили, величезні звивисті коріння високих сосен, пляжі з білим піском, яскрава блакитна вода.

Крім обладнаних баз відпочинку, до Блакитних озер можна також відправитися з наметом. Такий відпочинок надзвичайно поширений - великі території на березі Блакитних озер відведені під кемпінги, де будь-який відпочиваючий може поставити свою особистий намет.

Блакитні Озера, фото 3

Відпочинок на Блакитних озерах - це чудова можливість, не виїжджаючи за межі України провести декілька незабутніх тижнів у мальовничому місці, де блакить озерної води поєднується з красою соснового лісу. Курортна місцевість «Блакитні озера» - це райський куточок Донбаського краю для розміреного спокійного відпочинку влітку і взимку.

Блакитні Озера на карті Google.

затисніть ліву кнопку миші
та рухайте зображення
в будь-якому напрямку

зрозумiло

рухайте зображення
в будь-якому напрямку

зрозумiло
Поверніть смартфон у вертикальне положення.